Zlot Mercedesów w Rybniku - Lany poniedziałek
Zlot Mercedesów w Rybniku - Lany poniedziałek

Zlot Mercedesów w Rybniku – Lany poniedziałek

W święta pierwszego kwietnia, a dokładnie w lany poniedziałek odbył się zlot samochodów Mercedes-Benz w Rybniku Kamień. Nie zabrakło ciekawych egzemplarzy oraz wymiany doświadczeń miłośników tej marki. Smaczna kiełbaska z grilla, kubeczki z logo Mercedesa oraz ponad 200 Mercedesów w jednym miejscu!

Jednym ciekawszych modeli przy którym spędziłem więcej czasu był Mercedes w201 Cosworth z 1985 roku. Samochód zachowany był w idealnym stanie! Prezentował się dosłownie jak by dzisiaj opuścił fabrykę. Ładny i zadbany lakier, oryginalne nakładki progowe. Spoiler klapy tylnej oraz historia modeli W201 Cosworth sprawiła że nagraliśmy nawet wywiad z właścicielem który po opowiadał nam o tym modelu.

Kolejnym ciekawym egzemplarzem był Mercedes W123 który przykuł moją uwagę brązowym błyszczącym kolorem. Samochód był wręcz w idealnym stanie, trzy litrowy silnik diesla, zaledwie 200 tysięcy kilometrów na liczniku oraz wnętrze wyglądające jak nowe!

Na zlocie oczywiście nie zabrakło takich modeli jak słynny Mercedes SL, czy częściej spotykane na naszych drogach Mercedesy C oraz E klasy z last 2000-2010.

Tego typu impreza pozwala miłośnikom marki na wymianę doświadczeń, informacji na temat dostępności części czy po prostu wymiana informacji na temat konkretnych rozwiązań technologicznych w danym egzemplarzu.

Zapraszam do zobaczenia galerii oraz Wideo relacji z tego miejsca:

Najnowsze wpisy

Chevrolet 3100 z 1947r

Chevrolet 3100 z 1947r

Krystian Stein
26 listopada 2023
Jeżeli oglądanie filmy oraz interesujecie się motoryzacją na pewno w którymś widzieliście Amerykańskie pół ciężarówki takie jak Chevrolet...
Salon samochodów używanych z gwarancją mechaniczną. Tylko u nas otrzymasz raport CEPIK, pomiar lakieru, wideo prezentację oraz gwarancję mechaniczną. Ponadto sprawdzisz wybrany egzemplarz na stacji diagnostycznej przed zakupem! Kupuj tylko sprawdzone samochody!
Copyright © 2021. All rights reserved.