Honda Civic VI Generacji nadal może się podobać!
Honda Civic VI Generacji nadal może się podobać!

Honda Civic VI Generacji nadal może się podobać!

Honda Civic produkowana jest od wielu lat, na dzień dzisiejszy jest już chyba z dziesięć generacji tego samochodu. Jednak najpopularniejsza na Polskim rynku byla generacja VI oraz słynne UFO czy VIII generacja tego modelu. Dzisiaj w nasze ręce wpadła kultowa wersja VI z 1999 roku wyposażona w niezawodny silnik benzynowy 1,4 iS o mocy 90 koni mechanicznych. Prezentowany przez nas samochód to wersja liftback czyli z otwieraną szybą tylną wraz z klapą bagażnika. W tych latach powstawało kilka odmian, te japońskie czyli hatchback, sedan oraz te na podwoziu Rovera wersje kombi oraz właśnie Liftback.

Model ten produkowany był w latach 1995 aż do 2001 roku i wyposażany był w silniki benzynowe 1,4 o mocy 75 koni mechanicznych, prezentowany przez nas 1,4 iS o mocy 90 KM, 1,5 114 KM, 1,6 114 KM oraz najmocniejsza odmiana 160 KM 1,6 VTi. Jego długość to 4 metry i 31 cm, a szerokość 1695mm.

Model ten uznany był za bezawaryjny, silniki nie sprawiały problemów, zawieszenie było trwałe i komfortowe, a stylistyka bardzo nowoczesna jak na lata produkcji tego samochodu. Wnętrze było lepiej wykonane niż w następny tzn. VII generacji. Kokpit był miękki i przyjemny w dotyku, drzwi obszyte przyjemnym materiałem przypominającym skórę która w połączeniu z velurem daje poczucie luksusu. Materiały zastosowane we wnętrzu mimo upływu lat nie skrzypią i nie trzaskają. Wnętrze tego auta na prawdę zdało egzamin i po wielu latach nadal jest ładne i komfortowe. Drewniane wstawki oraz velurowa tapicerka dodają luksusu. A jak na 1995-2001 rok wyposażenie w klimatyzacje, elektrykę szyb, lusterek, abs, i wiele innych sprawiało że do dziś można nim wygodnie pojechać w dłuższą trasę.

Podsumowując Honda Civic VI generacji to jak na swoje lata dobry wybór dla osób poszukujących taniego w serwisowaniu i bezawaryjnego samochodu który zapewni jeszcze przyzwoity komfort, a wnętrze jak dobrze wykonane i wyciszone. Jest to również idealny samochód jeżeli poszukujecie jeszcze dostępnego cenowo klasyka którego ceny za parę lat mogą pójść w górę.

Oczywiście przy zakupie należy dokładnie sprawdzić stan blacharski samochodu oraz przyjrzeć się stanu technicznemu. Samochody te mają już od 23 do 30 lat…

Honda Civic VI generacji – prezentacja samochodu – AutoStein

Najnowsze wpisy

Chevrolet 3100 z 1947r

Chevrolet 3100 z 1947r

Krystian Stein
26 listopada 2023
Jeżeli oglądanie filmy oraz interesujecie się motoryzacją na pewno w którymś widzieliście Amerykańskie pół ciężarówki takie jak Chevrolet...
Salon samochodów używanych z gwarancją mechaniczną. Tylko u nas otrzymasz raport CEPIK, pomiar lakieru, wideo prezentację oraz gwarancję mechaniczną. Ponadto sprawdzisz wybrany egzemplarz na stacji diagnostycznej przed zakupem! Kupuj tylko sprawdzone samochody!
Copyright © 2021. All rights reserved.