Czy okazja z Niemiec się opłaca?
Czy okazja z Niemiec się opłaca?

Czy okazja z Niemiec się opłaca?

W związku z dużą ilością zapytań o samochody używane sprowadzone z Niemiec, chciałbym przybliżyć fakty. O tuż jako komis samochodowy naszą działalność rozpoczęliśmy 4 lata temu, a jako pierwsze pojawiły się u nas samochody sprowadzone właśnie z Niemiec. Po wszystkie samochody jeździliśmy osobiście wyszukując pierw okazyjnych ogłoszeń na niemieckich portalach z ogłoszeniami. Jak się okazało samochody które sprowadziliśmy z Niemiec nie były okazjami, cena po wszystkich kosztach transportu oraz opłatach wychodziła wyższa niż nasze samochody krajowe, a stan samochodów nie był idealny. Będą już w Niemczech rozglądaliśmy się i stawaliśmy przy każdym domu z samochodem z kartką.

Po wielu wyjazdach i przejechanych tysiącach kilometrów muszę stwierdzić iż samochody do 15 roku życia w dobrym stanie i oryginalnym przebiegiem w Niemczech są samochodami droższymi niż u nas w Polsce a dodatkowo większość niemieckich komisów prowadzonych jest przez turków.

Samochody które po sprowadzeniu do kraju są samochodami tańszymi, są samochody bądź powypadkowe, przywiezione na lawecie do naszego kraju i u nas wyremontowane lub samochody po firmowe którymi jeździli przedstawiciele handlowi a 2-3 letnie auta mają przebiegi rzędu 400-500 tys km.

Jak się również okazało po dogłębnym sprawdzeniu przez nas historii samochodu w niemieckim ( tureckim ) komisie okazało się iż 60% samochodów miało cofnięte liczniki już w Niemczech.

W związku z powyższym poszukując samochodu używanego nie skupiaj się na kraju jego pochodzenia, a dokładnie sprawdź stan blacharski techniczny jak i historię kupowanego samochodu. Opowieści iż samochody z Niemiec są idealne a przebiegi oryginalne uznaj za bajki. Nie wierzysz ? poszukaj filmików nagrywanych w niemieckich komisach potwierdzające stan tamtejszych samochodów.

Najnowsze wpisy

Chevrolet 3100 z 1947r

Chevrolet 3100 z 1947r

Krystian Stein
26 listopada 2023
Jeżeli oglądanie filmy oraz interesujecie się motoryzacją na pewno w którymś widzieliście Amerykańskie pół ciężarówki takie jak Chevrolet...
Salon samochodów używanych z gwarancją mechaniczną. Tylko u nas otrzymasz raport CEPIK, pomiar lakieru, wideo prezentację oraz gwarancję mechaniczną. Ponadto sprawdzisz wybrany egzemplarz na stacji diagnostycznej przed zakupem! Kupuj tylko sprawdzone samochody!
Copyright © 2021. All rights reserved.