Dodge Caliber 2006-2011
Dodge Caliber 2006-2011

Dodge Caliber 2006-2011

Dodge Caliber to samochód osobowy produkowany w latach 2006 – 2011 przez firmę Chrysler, jest to kompaktowy hathback który swoim wyglądem oraz masywnymi przetłoczeniami bardziej przypomina oraz często jest klasyfikowany jako miejski SUV. Samochód ten został w 2005 roku zaprezentowany w Genewie gdzie wzbudził spore zainteresowanie.

Wnętrze tego samochodu wykonane jest z twardych lecz dobrze spasowanych materiałów, nawet w egzemplarzach z początku produkcji plastiki prezentują się dobrze a na dziurach nie słychać żadnych nieprzyjemnych odgłosów. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość regulacji oparcia tylnej kanapy, która daje nam możliwość zwiększenia komfortu lub powiększenia przestrzeni bagażowej. Samochód ten skierowany był do młodszego grona klientów, o czym świadczy między innymi często spotykany w tych modelach otwierany na zewnątrz głośnik w tylnej klapie, umożliwiający słuchanie muzyki z dala od samochodu. Subwoofer połączony z dobrej jakości głośnikami oraz radiem sprawiają iż każdy lubiący posłuchać głośniej muzykę poczuje się w nim dobrze.

Dodge Caliber wyposażony był w mocne silniki benzynowe o pojemnościach od 1,8 do 2,4 litra i mocą od 148 do 285 KM, co sprawiało że ten nie wielki samochód ochoczo i dynamicznie przyśpieszał z każdego biegu. Ponadto na rynku samochodów używanych znajdziemy również modele wyposażone w silnik diesla który pochodzi z Volkswagena 2,0  o mocy 140 KM oraz 168 KM, które to charakteryzowały się niskim spalaniem oraz dobrą kulturą pracy.

Dodge Caliber w testach zderzeniowych otrzymał 4 gwiazdki w zderzeniach czołowych co w połączeniu do dobrą widocznością, oraz wysoką pozycją za kierownicą sprawiają iż można uznać go za samochód bezpieczny.

Najnowsze wpisy

Chevrolet 3100 z 1947r

Chevrolet 3100 z 1947r

Krystian Stein
26 listopada 2023
Jeżeli oglądanie filmy oraz interesujecie się motoryzacją na pewno w którymś widzieliście Amerykańskie pół ciężarówki takie jak Chevrolet...
Salon samochodów używanych z gwarancją mechaniczną. Tylko u nas otrzymasz raport CEPIK, pomiar lakieru, wideo prezentację oraz gwarancję mechaniczną. Ponadto sprawdzisz wybrany egzemplarz na stacji diagnostycznej przed zakupem! Kupuj tylko sprawdzone samochody!
Copyright © 2021. All rights reserved.