Historia rozwoju naszego komisu AutoStein
Historia rozwoju naszego komisu AutoStein

Historia rozwoju naszego komisu AutoStein

AutoStein, chyba już każdy mieszkający w okręgu miejscowości Rybnik, Racibórz, Radlin jak i Wodzisław słyszał tą nazwę. Jest to nazwa naszego salonu samochodów używanych mieszczącego się w Radlinie na ul. Rybnickiej 68. Dużo klientów pyta nas jak długo zajmujemy się sprzedażą samochodów używanych jak i jak powstał nasz komis. A więc zdecydowaliśmy się aby w skrócie opowiedzieć wam naszą historię.

A więc cała historia sprzedaży samochodów rozpoczęła się w Raciborzu gdzie 11 lat temu sprzedawaliśmy samochody nowe marki Fiat, tam zostaliśmy dokładnie przeszkoleni z sprzedaży, produktu jak i mechaniki samochodowej. Wówczas średnia sprzedaż plasowała się na poziomie ok 10-30 samochodów nowych w zależności od miesiąca. Po ok 4 latach pracy w salonie samochodów nowych zauważyliśmy spory popyt na auta używane, zarejestrowane w Polsce i ubezpieczone. Po czym postanowiliśmy otworzyć komis samochodów używanych w Raciborzu który właśnie nosił nazwę AutoStein, na swoim placu mieściliśmy ok 20 samochodów, zatrudnialiśmy wówczas 3 sprzedawców, a firma rozkręcała się, szukaliśmy aut na terenie całego śląska, województwa opolskiego jak i małopolskiego, a na zamówienie klientów jeździliśmy po samochody nawet do Niemiec. Po około 2 latach od otwarcia naszego komisu samochodów używanych, nie mieliśmy już gdzie ustawiać auta. Cześć stała na naszym komisie a kilka sztuk na chodnikach i przed bramą. Wtedy postanowiliśmy iż musimy powiększyć nasz plac. Tym samym otworzyliśmy drugi komis w Rybniku na ul. Wodzisławskiej. W Rybniku zajęliśmy się sprzedażą samochodów tańszych do 10 tysięcy złotych, szybko okazało się jednak że i ten plac staje się dla nas ciasny, bywały miesiące że biedą mieściliśmy tam 30-35 samochodów. A chcąc wyjechać na jazdę próbną zmuszeni byliśmy do przestawiania wszystkich aut. Intensywnie szkoliliśmy się wtedy z obsługi klienta oraz poznawaliśmy rynek samochodów używanych dzięki wielu szkoleniom organizowanym przez Otomoto. Uczestniczyliśmy w takich szkoleniach jak m.in. „Skuteczna sprzedaż samochodów w internecie” czy „ogłoszenia które sprzedają” dzięki czemu z miesiąca na miesiąc podwyższaliśmy jakość naszych ogłoszeń oraz usług, szkoliliśmy się również z obsługi klienta aby klient odwiedzający naszą firmę był w pełni zadowolony z obsługi jak i zakupionego auta.

Kolejnym etapem rozwoju był komis w miejscowości Radlin, który spowodował iż zamknęliśmy Rybnik i Racibórz a wszystkie samochody przewieźliśmy do Radlina. Wielki plac który spokojnie mieścił na poziomie 40 samochodów spokojnie nam wystarczał. Chcąc ciągle podwyższać naszą wiedzę dalej uczestniczyliśmy już w 3 edycji szkoleń organizowanych przez Otomoto oraz zostaliśmy zaproszeni na imprezę organizowaną dla najlepszych komisów w Polsce. Co ukoronowało nasze starania. W tym czasie chcąc ciągle podwyższać poziom naszych usług wprowadziliśmy Gwarancje mechaniczne na zakupione u nas samochody używane. Od tego dnia  ( czyli ok 2 lat temu ) każdy klient miał możliwość nabycia samochodu w naszym komisie z gwarancją mechaniczną na okres od 1 do 12 miesięcy. Gwarancja ta działa na terenie całej Polski a obejmuje takie elementy jak silnik, skrzynia biegów, paski rozrządu, obudowy, zawieszenie, turbosprężarka itp.  Gwarancje te mamy do dnia dzisiejszego. Komis w Radlinie rozwijał się i coraz więcej ludzi chciało sprzedać u nas samochody jak i wstawić w komis celem ich sprzedaży. Jak się okazało po kilku latach prowadzenia tutaj firmy i ten plac stawał się ciasny.

Przenieśliśmy więc siedzibę naszej firmy o niecały kilometr gdzie posiadamy dwu poziomowy komis na którym spokojnie jesteśmy w stanie zmieścić nawet 80 samochodów. Na dzień dzisiejszy ilość samochodów w ofercie to ok 40-50 aut. Dalej znajdujemy się w Radlinie, a trafiają do nas wszyscy klienci których poznaliśmy i w Raciborzu i w Rybniku. W związku z tym iż znajdujemy się na głównej drodze przelotowej z Rybnika na Wodzisław jesteśmy z daleka zauważalni oraz wiele naszych samochodów sprzedało się do Wodzisławia. Od Autostrady A1 dzieli nas jedynie kilka kilometrów więc nie rzadko odwiedzają nas klienci z miejscowości takich jak Bytom, Katowice, Gliwice czy nawet Zabrze. Ponadto odwiedziliśmy już kilkakrotnie targi motoryzacyjne w Poznaniu poznając wszystkie nowinki motoryzacyjne, zapoznaliśmy się z wszystkimi modelami każdej marki, aby odpowiedzieć na każdą wątpliwość naszych klientów.

Zapraszamy więc wszystkich którzy planują zakup samochodu jak i sprzedaż swojego auta, do naszego Salonu samochodów używanych AutoStein mieszczącego się w Radlinie na ul. Rybnickiej 68. U nas zostaniesz profesjonalnie obsłużony a prezentowane auta są zarejestrowane w Polsce z potwierdzoną historią w CEPIK .Każdym autem możesz odbyć jazdę próbną za kołem kierownicy jak i sprawdzić go na stacji diagnostycznej. Masz pytania? Dzwoń, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości.

Dla zainteresowanych pragniemy poinformować iż pomagamy w załatwieniu kredytów samochodowych oraz przyjmujemy płatność kartą, gotówką jak i przelewem.

Telefon kontaktowy : 608 208 415 lub  570 938 263

Salon samochodów używanych z gwarancją mechaniczną. Tylko u nas otrzymasz raport CEPIK, pomiar lakieru, wideo prezentację oraz gwarancję mechaniczną. Ponadto sprawdzisz wybrany egzemplarz na stacji diagnostycznej przed zakupem! Kupuj tylko sprawdzone samochody!
Copyright © 2021. All rights reserved.