Opel Vivaro C - prezentacja samochodu
Opel Vivaro C - prezentacja samochodu

Opel Vivaro C – prezentacja samochodu

Opel Vivaro kojarzy się wszystkim z nadwoziem Renault Trafica. Jednak wersja C różni się całkowicie od swojego poprzednika. A to głownie za sprawą przejęcia Opla przez koncern PSA. Jak zwrócicie uwagę nowy model Opla Vivaro do złudzenia przypomina Peugeota Experta, Fiata Scudo czy Citroena Jumpy, a to za sprawą iż powstają na tej samej płycie podłogowej różnią je jedynie detale w postaci innego grilla, zderzaka czy małych zmian kosmetycznych.

W naszym teście mieliśmy Opla Vivaro w wersji 9 osobowej i o przedłużonym nadwoziu! Bo jak zauważycie istnieją 3 wersje długościowego tego samochodu. Nasz egzemplarz przy trasie 1400 kilometrów spalił średnio 7.7 litra na 100 kilometrów przy prędkościach 120-130. Jadąc prędkościami 140-150 musimy liczyć się ze spalaniem na poziomie 9 litrów. Dla porównania jego poprzednim Vivaro B spalił średnio o litr mniej przy tej samej trasie.

Wnętrze Opla wykonane jest z słabej jakości materiałów, siadając do środka zauważymy liczne i tanie plastiki. Kierownica nie była pokryta skórą, a ekran radia działa z opóźnieniem kilku sekundowym od dotknięcia co jest denerwujące. Stojaki na napoje umiejscowione są u góry deski co jest nie wygodne, a sięgnięcie po napój równa się przyklejeniem klatki piersiowej do kierownicy. Brakuje również schowków które były zaletą poprzednika.

Minusem lub plusem jak kto woli są montowane przez Peugeota manetki do sterowania radiem i tempomatem. Takie same jakie pamiętamy z Peugeota 206 z 1998 roku. Co prawda dobrze że są, jednak na dzień dzisiejszy technologia poszła tak do przodu że montowanie takiego rozwiązania w samochodzie którego cena zbliża się do 200 tys. złotych jest lekko dziwna.

Jako zaletę można potraktować wygląd samochodu, przód wygląda nowocześnie, światła świecą ładnie i mocno. A miejsca na nogi dla pasażerów nie brakuje. Zapraszam do zobaczenia Prezentacji tego samochodu:

Najnowsze wpisy

Chevrolet 3100 z 1947r

Chevrolet 3100 z 1947r

Krystian Stein
26 listopada 2023
Jeżeli oglądanie filmy oraz interesujecie się motoryzacją na pewno w którymś widzieliście Amerykańskie pół ciężarówki takie jak Chevrolet...
Salon samochodów używanych z gwarancją mechaniczną. Tylko u nas otrzymasz raport CEPIK, pomiar lakieru, wideo prezentację oraz gwarancję mechaniczną. Ponadto sprawdzisz wybrany egzemplarz na stacji diagnostycznej przed zakupem! Kupuj tylko sprawdzone samochody!
Copyright © 2021. All rights reserved.