Po czym sprawdzić autentyczność przebiegu?
Po czym sprawdzić autentyczność przebiegu?

Po czym sprawdzić autentyczność przebiegu?

Samochody używane są sporo tańsze od samochodów nowych. powodów jest wiele, stan wizualny, stan techniczny, przebieg, historia powypadkowa lub po kolizyjna, rocznik samochodu itp. Wielu z nas pewnie podczas oględzin samochodu zastanawia się jak zweryfikować czy oglądany przez nas samochód na prawdę ma przebieg taki jak widnieje na liczniku.

Po czym to sprawdzić ?

Takich elementów jest sporo, jednak nim do nich przejdziemy, należy zaznaczyć iż klasa samochodu oraz jego jakość wykonania również wpływa na stan zużycia. A co za tym idzie samochody miejskie małolitrażowe jako samochody nowe są sporo tańsze, oraz wykonane z gorszej jakości materiałów. A dokładniej porównując zużycie kierownicy w Fiacie Seicento przy przebiegu 200 tys a zużycie kierownicy w Fiacie Bravo przy 200 tys różni się od siebie dramatycznie. A więc porównując zużycie samochodów weźmy również pod uwagę klasę samochodu, oraz jego wyposażenie jak np wspomaganie kierownicy.

Elementy po których jesteśmy w stanie ocenić przebieg samochodu to m.in. kierownica która nie pokryta skórą wytrzymuje przebiegi rzędu 300 tys km, a często dodatkowo jest na nowo obszyta. Pedały sprzęgła i hamulca, gdy guma pedału sprzęgła zaczyna być z tarta z boku świadczy to o przebiegach rzędu 160-200 tys, gdy guma jest zużyta tak iż praktycznie jej nie ma może to świadczyć o przebiegach nawet ponad 500 tys km. Gałka zmiany biegów – w zależności od marki oraz wykonania nie naruszone są do przebiegu 200 tys km. Boczki foteli w fotelach kubełkowatych mogą zostać przetarte nawet przy przebiegu 160 tys km, fotele proste dopiero powyżej 300 tys km i to zrobionych w cyklu miejskim. uchwyt ręcznego oraz włączniki świateł i klimatyzacji, gdy są zużyte świadczy to o przebiegach grubo powyżej 300 tys km.

A więc oglądając samochód  warto zwrócić uwagę na zużycie i wybrać te optymalne, wnętrze jak nowe może świadczyć o wymianie elementów na nowe a zbyt duże zużycie o ich ogromnych przebiegach.

Najnowsze wpisy

Chevrolet 3100 z 1947r

Chevrolet 3100 z 1947r

Krystian Stein
26 listopada 2023
Jeżeli oglądanie filmy oraz interesujecie się motoryzacją na pewno w którymś widzieliście Amerykańskie pół ciężarówki takie jak Chevrolet...
Salon samochodów używanych z gwarancją mechaniczną. Tylko u nas otrzymasz raport CEPIK, pomiar lakieru, wideo prezentację oraz gwarancję mechaniczną. Ponadto sprawdzisz wybrany egzemplarz na stacji diagnostycznej przed zakupem! Kupuj tylko sprawdzone samochody!
Copyright © 2021. All rights reserved.