Przebieg samochodu powyżej 200 tys km!
Przebieg samochodu powyżej 200 tys km!

Przebieg samochodu powyżej 200 tys km!

Każdy klient szukający samochodu używanego, bez znaczenia na wiek oraz cenę jako pierwsze kryterium stawia przebieg samochodu do 200 tys km. Czy na prawdę warto zwracać na to uwagę ? czy jest to element istotny podczas wyboru samochodu używanego ?

Samochody osobowe wyposażone w silniki benzynowe zazwyczaj mają niższe przebiegi w porównaniu do samochodów z silnikami diesla. W silnikach benzynowych jesteśmy w stanie znaleźć samochód z realnym przebiegiem 180 – 200 tys km. Jeżeli znowu chodzi o silniki diesla, zazwyczaj kupowane są jako samochody nowe, przez firmy oraz przez osoby pokonujące duże przebiegi roczne (na poziomie od 50-80 tys km rocznie ). A co za tym idzie  3-4 letnie samochody premium wyposażone w silnik diesla i przebieg 250-300 tys km to norma.

Klienci sami zmuszają komisy do cofania liczników, jest to fakt, któremu ciężko zaprzeczyć, gdy samochód jest w stanie idealnym, nie wymaga żadnego wkładu finansowego ale na liczniku ma ma przebieg oscylujący na poziomie 300 tys km, to jest to samochód nie do sprzedania.

Żywotność silników benzynowych małolitrażowych 1,1-1,4 to ok 450 tys km. Zaś silników diesla od  500 do 800 tys km. Warto więc oglądając samochód używany bardziej skupić się na samym stanie technicznym niż samym stanie licznika. A co więcej czasami lepiej kupić samochód z przebiegiem udokumentowanym na poziomie 300 tys km niż samochód z  licznikiem 169 tys ale o którym nie wiemy nic.

90% samochodów 15 letnich korektę licznika przeżyło już paro krotnie, dlatego też szukając samochodu używanego nie żadko napotykamy się na ogłoszenia w których zawieszenie jest do remontu, fotel z dziurawymi boczkami oraz kierownice wyglądającą jak by ją pogryzł domowy piesek a na liczniku znajdujemy 190 tys km. Fotele samochodowe oraz ich boczki bez trudu wytrzymują przebiegi rzędu 300-350 tys km. A co za tym  idzie warto zastanowić się nad kupnem takiego samochodu.

Z doświadczenia wiemy iż samochody z przebiegami do 300 tys km, dobrze eksploatowane są w stanie idealnym !

Salon samochodów używanych z gwarancją mechaniczną. Tylko u nas otrzymasz raport CEPIK, pomiar lakieru, wideo prezentację oraz gwarancję mechaniczną. Ponadto sprawdzisz wybrany egzemplarz na stacji diagnostycznej przed zakupem! Kupuj tylko sprawdzone samochody!
Copyright © 2021. All rights reserved.