Samochód nowy czy używany?
Samochód nowy czy używany?

Samochód nowy czy używany?

Jako że każdy klient posiadający budżet ok 40-50 tys zł zastanawiający się nad kupnem samochodu waha się pomiędzy zakupem samochodu nowego a samochodu używanego, postaramy się przybliżyć plusy i minusy każdej z tych decyzji. Samochody nowe to rewelacyjne wyjście dla osób robiących spore przebiegi oraz osób szukających samochodu pewnego i bezawaryjnego. Warto tutaj zaznaczyć iż każdy element typu zawieszenie, hamulce, opony, paski, oleje, płyny eksploatacyjne są tutaj całkowicie nowe a co za tym idzie mamy wręcz 100% pewność iż samochód przez pierwsze 100-150 tys km nie może nam się zepsuć. Samochody nowe mają jeszcze jedną ogromną zaletę nad samochodami używanymi, a mianowicie technologia.Warto tutaj zaznaczyć iż technologia, moment obrotowym, przyśpieszenie, komfort zawieszenia i wiele innych elementów na bieżąco są modernizowane i unowocześniane, a technologie z przed 5-6 lat są już przestarzałe konstrukcyjnie. A co za tym idzie samochody nowe tej samej klasy są dużo bardziej komfortowe, ekonomiczne i bardziej wyciszone.

Musimy jednak wspomnieć także iż w budżecie 40-50 tys zł,  ilość ofert samochodów nowych jest mocno ograniczona. A dokładniej w ofercie znajdziemy jedynie samochody budżetowe lub samochody klasy A lub B. Szukając samochodu klasy premium w tych pieniądzach, musimy skupić się niestety na samochodach używanych, a powiem nawet więcej na samochodach 7-10 letnich. Auta tej klasy są już w standardzie bardzo bogato wyposażone, prezentują się bardzo prestiżowo a ich komfort jest ogromny. Jednak jak wspomniałem wyżej technologia ta ma już 7 lat co wiąże się z większym zużyciem paliwa  niż samochody nowe, a przebiegi rzędu 150-250 tys km to norma. Warto tutaj zaznaczyć iż koszty utrzymania oraz serwisowania samochodów klasy premium są sporo wyższe niż samochodów klasy A czy B. Dodatkowo w tym budżecie samochody klasy A oraz B są samochodami nowymi.

Kupując samochód używany z przebiegiem ok 150 tys km musimy liczyć się z wydatkami bezpośrednimi jakimi są wymiany paska PK oraz paska rozrządu, wymiana klocków oraz tarcz hamulcowych, wymiana sprzęgła czy czyszczenie lub wymiana filtra DPF/FAP. Co wiązać się może z kosztami rzędu od 3 do nawet 15 tys zł w zależności od klasy samochodu oraz jego marki.

Kredyty samochodowe : warto tutaj wspomnieć również iż samochody nowe mają dużo lepszy stosunek kosztów uruchomienia oraz oprocentowania kredytów do kredytów na samochody używane. Większość banków zaznacza sobie także iż kredytują jedynie samochody do 12 roku życia. A co za tym idzie kupując samochód 10 letni ciężko na będzie znaleźć atrakcyjny kredyt samochodowy z niskim oprocentowaniem co w samochodach nowych to norma.

 

W związku z powyższym szukając samochodu pewnego, oszczędnego i na wiele lat warto swoją uwagę skupić na samochodach nowych. Szukając samochodów prestiżowych na 1-2 lata nie ma co obawiać się samochodów używanych.

Najnowsze wpisy

Chevrolet 3100 z 1947r

Chevrolet 3100 z 1947r

Krystian Stein
26 listopada 2023
Jeżeli oglądanie filmy oraz interesujecie się motoryzacją na pewno w którymś widzieliście Amerykańskie pół ciężarówki takie jak Chevrolet...
Salon samochodów używanych z gwarancją mechaniczną. Tylko u nas otrzymasz raport CEPIK, pomiar lakieru, wideo prezentację oraz gwarancję mechaniczną. Ponadto sprawdzisz wybrany egzemplarz na stacji diagnostycznej przed zakupem! Kupuj tylko sprawdzone samochody!
Copyright © 2021. All rights reserved.