Zakup samochodu używanego od osoby prywatnej czy jednak z komisu?
Zakup samochodu używanego od osoby prywatnej czy jednak z komisu?

Zakup samochodu używanego od osoby prywatnej czy jednak z komisu?

Często spotykamy się z opiniami iż samochód używany lepiej kupić od osoby prywatnej, niż z komisu czy salonu samochodowego. Pragnę zaznaczyć iż jak to w życiu bywa każdy ma odrobinę racji, jednak zakup z komisu przynosi wiele korzyści o których potencjalny klient może nawet nie wiedzieć. A więc:

1.Rękojmia:

 • Kupując samochód od osoby prywatnej, standardowym zapisem o zapoznaniu się z stanem technicznym który widnieje w każdej umowie osoba sprzedająca wyłącza odpowiedzialność z tytułu rękojmi, a co za tym idzie w sytuacji gdy na drugi dzień okaże się iż samochód posiada wady ukryte nie jesteśmy w stanie nic zrobić.
 • Kupując samochód od firmy, czy to komisu czy salonu samochodowego, komis nie ma możliwości wyłączenia odpowiedzialności z tytułu rękojmi, a co za tym idzie w razie udowodnienia wad ukrytych, prawnych itp. mamy możliwość dochodzenia swoich praw przed sądem, czego już z osobą prywatną nie zrobimy.

2. Możliwość sprawdzenia samochodu przed zakupem:

 • Jadąc kupić samochód od osoby prywatnej, zazwyczaj trafiamy do prywatnego domku gdzie sprzedający nie ma pojęcia o mechanice samochodowej, a oględziny samochodu kończą się na placu i krótkiej jeździe próbnej na około domu czy osiedla. Rzadko która osoba prywatna zgadza się na sprawdzenie samochodu na stacji diagnostycznej, a ponadto żadna osoba prywatna nie posiada czujników grubości powłoki lakierniczej w związku z czym gdy nie posiadamy swojego prywatnego czujnika nie jesteśmy w stanie sprawdzić grubości powłoki lakierniczej.
 • Kupując samochód z naszego komisu mają Państwo pełną możliwość sprawdzenia samochodu czy to na stacji diagnostycznej czy u dowolnego mechanika, ponadto przez to iż kilka razy dziennie bywamy na stacjach diagnostycznych, koszt sprawdzenia jest minimalny na poziomie od 0 do 30 zł za przejechanie całej ścieżki diagnostycznej wraz z zejściem z diagnostą pod samochód. Każdy samochód który przyjmujemy w komis jest przez nas dokładnie sprawdzany, a klient o wszystkich wadach samochodu jest informowany, ponadto otrzymuje protokół zdawczo odbiorczy na którym wyszczególnione są wszelkie informację co do poziomów i rodzaju płynów, stanu blacharskiego jak i technicznego. Nasz komis dysponuje czujnikami lakieru, przez co każdy klient ma prawo nie odpłatnie sprawdzić grubość powłoki lakierniczej każdego samochodu.

3. Gwarancja mechaniczna

 • Kupując od osoby prywatnej, ryzykujemy i nie mamy żadnych praw dochodzenia w razie awarii
 • Kupując z naszego komisu, poza prawem do rękojmi dodatkowo otrzymują Państwo pisemną Gwarancję mechaniczną na wszystkie podstawowe elementy takie jak silnik, skrzynia biegów, paski rozrządu, zawieszenie, obudowy itp. I w razie awarii wszystkie te elementy naprawiane są w ramach gwarancji w warsztatach w całej Polsce.

4. Finansowanie

 • Kupując od osoby prywatnej musimy przyjechać z gotówką w ręce, nie wiedząc czy samochód kupimy czy nie. Nie mamy możliwości płatności kartą, przelewem czy kredytowania
 • Kupując samochód z naszego komisu mają Państwo możliwość płatności kartą, przyjmujemy również płatność przelewem. Ponadto pomagamy w załatwieniu kredytu jak i leasingu na atrakcyjnych warunkach. Mamy umowy prawie z wszystkimi bankami, załatwiamy kredyty samochodowe, kredyty gotówkowe na cel zakupu samochodu, kredyty bez BIK, kredyty na zagraniczne dochody, leasingi itp.

5. Godziny pracy:

 • Jadąc do osoby prywatnej musimy dostosować się do godzin jej pracy i w wyznaczonym przez nich terminie pojawić się pod wskazanym adresem.
 • Kupując z naszego salonu macie możliwość podjechania w każdym momencie, komis otwarty jest w godzinach 9-18, 5 dni w tygodniu, oraz w soboty 10-14. co daje możliwość dostosowania się do każdego klienta

6. Czystość samochodu

 • Jadąc do osoby prywatnej która użytkuje samochód na co dzień, zazwyczaj spotykamy na miejscu samochód brudny ubłocony, nie odkurzony z prywatnymi rzeczami w bagażniku, co stanowczo utrudnia ocenę stanu lakierniczego.
 • Jadąc do naszego salonu, zawsze spotkasz samochody wyczyszczone, umyte które w spokoju możesz dokładnie oglądać, a każda rysa zostanie pokazana przez naszych specjalistów

7. Podatki

 • Kupując od osoby prywatnej musisz dodatkowo zapłacić podatek PCC o wysokości 2% wartości samochodu, zgodnie z ceną giełdową danego modelu.
 • Kupując samochód z komisu otrzymujesz Fakturę VAT marża które zwalnia cię z opłaty skarbowej, komis opłaca tą opłatę za Ciebie.

8. Szerszy wybór samochodów

 • Jadąc do osoby prywatnej, w razie gdy samochód nie przypadnie nam do gustu, musimy wracać z pustymi rękami
 • W naszym salonie masz do wyboru ponad 40 samochodów, w związku z czym masz możliwość porównania kilku samochodów w podobnej cenie, stanie i wyposażeniu.

A więc jak widać, pomimo ogólnie panującym opiniom iż lepiej samochód kupić od osoby prywatnej, zachęcamy do przeanalizowania jeszcze raz zalet kupna samochodu w naszym Salonie samochodowym AutoStein mieszczącym się w Radlinie 44-310 na ul. Rybnickiej 68 ( obok stacji gazu – Droga Rybnik – Wodzisław Śląski)

 

Salon samochodów używanych z gwarancją mechaniczną. Tylko u nas otrzymasz raport CEPIK, pomiar lakieru, wideo prezentację oraz gwarancję mechaniczną. Ponadto sprawdzisz wybrany egzemplarz na stacji diagnostycznej przed zakupem! Kupuj tylko sprawdzone samochody!
Copyright © 2021. All rights reserved.