Zakup samochodu używanego!
Zakup samochodu używanego!

Zakup samochodu używanego!

Zakup samochodu używanego to nie prosta sprawa, na rynku czekają na nas różnego rodzaju pułapki, od samochodów po wypadkowych, samochodów z cofniętymi licznikami, aż po nieuczciwych sprzedawców. Nieraz jadąc po pięknie sfotografowany samochód na miejscu znajdujemy auto nie nadające się do ruchu drogowego. Jak więc kupić dobry samochód? Na pewno warto skupić się na poszukiwaniu i dokładnym sprawdzeniu już z poziomu internetu, czytajmy więc dokładnie każdy opis, oglądajmy zdjęcia, przybliżajmy je jak i zwracajmy uwagę na każdy szczegół. Gdy już z pośród 100 samochodów znajdziemy kilka aut wartych uwagi zadzwońmy i dopytajmy o szczegóły, nie bójmy się spytać o stan blacharski, mechaniczny, czy o elementy które wzbudziły nasz niepokój podczas oglądania zdjęć. Zapytajmy o stan powłoki lakierniczej, bez wypadkowość samochodu, oraz autentyczność przebiegu.

Wybierając się po samochód zabierzmy ze sobą osobę trzecią która w razie czego ostudzi nasz zapał, oraz zwróci uwagę na elementy na które my w danym momencie i w emocjach nie zwrócili byśmy uwagi. W pierwszej kolejności sprawdźmy stan blacharski, zmierzmy grubość powłoki lakierniczej jak i dopytajmy o szczegóły, niech sprzedawca sam opowiada to co wie o samochodzie. Kolejnym etapem jest sprawdzenie stanu technicznego, odpalmy więc samochód, posłuchajmy silnika, sprawdźmy czy na delikatnie wyższych obrotach samochód nie kopci oraz czy podczas jazdy z zawieszenia nie dochodzą dziwne odgłosy. Jeżeli takie usłyszymy udajmy się na stację diagnostyczną celem dokładniejszego sprawdzenia. Sprawdzenie samochodu na stacji diagnostycznej to nie wielki koszt bo zazwyczaj ok 20-40 zł.

Gdy już zbadaliśmy samochód pod kątem blacharskim oraz mechanicznym, udajmy się do domu czy biura sprzedającego i sprawdźmy dokumenty, czy numer VIN pasuje z tym w samochodzie, czy ciągłość w umowach jest zachowana oraz czy w karcie pojazdu nie ma zapisów iż samochód jest zajęty przez komornika, sąd, bank czy firmę leasingową. Tak sprawdzony samochód możemy kupić, jednak nie zapomnijmy o negocjacji ceny oraz sprawdzeniu tożsamości sprzedawcy, czy faktycznie on jest właścicielem samochodu.

Jeżeli wyżej wymienione podpowiedzi sprawiają iż boisz się, że kupisz trefny samochód, który zacznie psuć się zaraz po zakupie, to zapraszamy do naszego salonu samochodów używanych mieszczącego się w Radlinie, pomiędzy miastami Rybnik i Wodzisław-Śląski. Do wyboru posiadamy ponad 40 samochodów, w tym 90% samochodów krajowych. Nasze samochody zostały sprawdzone pod kątem mechanicznym jak i blacharskim. Posiadamy czujniki lakieru, komputer diagnostyczny jak można wybrany samochód sprawdzić na stacji diagnostycznej.

Dodatkowo w ofercie posiadamy programy Gwarancyjne takich firm jak CarGwarant jak i GetHelp dzięki którym po zakupie samochodu możesz spać spokojnie, a każda awaria objęta polisą zostanie za darmo naprawiona.

Zapraszamy

AutoStein – Salon samochodów używanych w Radlinie

Chevrolet 3100 z 1947r

Chevrolet 3100 z 1947r

Krystian Stein
26 listopada 2023
Jeżeli oglądanie filmy oraz interesujecie się motoryzacją na pewno w którymś widzieliście Amerykańskie pół ciężarówki takie jak Chevrolet...
Salon samochodów używanych z gwarancją mechaniczną. Tylko u nas otrzymasz raport CEPIK, pomiar lakieru, wideo prezentację oraz gwarancję mechaniczną. Ponadto sprawdzisz wybrany egzemplarz na stacji diagnostycznej przed zakupem! Kupuj tylko sprawdzone samochody!
Copyright © 2021. All rights reserved.